Koncert organowy w Parafii św. Jakuba w Skierniewicach

XVIII Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Skierniewicach XVIII Festiwal Muzyki Kameralnej i Organowej w Skierniewicach

20 maja o godzinie 19:30 w kościele św. Jakuba odbył się koncert organowy w ramach XVIII Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, który co roku organizowany jest w Skierniewicach przez Stowarzyszenie Ars Iuventutis, działające w naszym mieście.

20.05.2018 19:30 Kościół św. Jakuba w Skierniewicach

Wystąpiła Carolyn Ruth Bieżuński oraz uczniowie Państwowej I Samorządowej Szkoły Muzycznej w Skierniewicach.
Solistce towarzyszyły: na flecie - Izabela Supera i na wiolonczeli - Aleksandra Klepaczka.

Koncert prowadził Sławomir Trochonowicz - dyrektor PSM i SSM w Skierniewicach.

Carolyn Ruth Bieżuński

od dzieciństwa była inspirowana i zachęcana do gry na pianinie przez swoich rodziców, Esther & Maurice Dams. W efekcie mając 13 lat, Carolyn zaczęła grać profesjonalnie na tradycyjnych organach w lokalnym kościele. Do dzisiaj intensywnie gra w różnych kościołach, koncertuje solo i współpracuje z innymi grupami muzycznymi i profesjonalistami muzycznymi.
W świecie muzycznym Carolyn jest rozpoznawana, podziwiana przez koneserów muzycznych i profesjonalistów za jej szczególne wyczucie instrumentu, znajomość muzyki, unikalny styl, szczególny dar muzyczny, odkrywanie tajników tak wspaniałego instrumentu i sposób w jaki dzieli się muzyką.

Carolyn mieszka w Hudsonville Michigan USA,  w okolicy, gdzie na jedną milę kwadratową jest najwięcej kościołów w całych stanach.
Wiele kościołów stara się o współpracę z Carolyn. Wolna niedziela lub święta dla Carolyn to rzadkość. Carolyn swoim niezwykłym oddaniem i pasją ciągle umacnia pozycje muzyki organowej w szybko zmieniającym się świecie. Jej styl muzyczny jest inspirujący. Carolyn gra w sposób uniwersalny. Jej gra na organach jest doceniana przez dzieci, dorosłych, osoby starsze i duchowieństwo, a muzyka jednoczy, inspiruje duchowo.

CEKiS Skierniewice

Nasz chór zaśpiewał dwa utwory: "Hosanna" oraz "Still" - znany jako "Schowaj mnie pod skrzydła swe". Obydwa autorstwa Reubena Morgana, pastora z kościoła w Hillsong w Wielkiej Brytanii, autora wielu pieśni zespołu Hillsong Worship.

Aranżacji na chór "Hosanny" dokonał Hubert Kowalski, znakomity polski kompozytor muzyki sakralnej, a "Still" został opracowany przez Davida Shippsa i Dana Galbraitha.

Solistami tego wieczoru byli Justyna Łukasik i Andrzej Stasinowski w utworze Aaronic Benediction  (Błogosławieństwo Aaronowe) z piękną muzyką  Mishy Goetza. Angielską wersję starej biblijnej modlitwy przygotował Joshua Aaron.